Sıkça Sorulan Sorular

Bize en çok yöneltilen soruları paylaşalım istedik. Eksik var derseniz tavsiyelere açığız.

Ne Tür Firmalar İle Çalışıyorsunuz?

Gelir modelinin omurgası İnternet üzerine oturmuş olan tüm girişimlerle çalışabiliyoruz. Çalışma şartlarını belirlemek için geliştirdiğimiz DAM Diagnostics metodunu kullanıyoruz. Bu metod hakkında daha detaylı bilgi almak için DAM Boost System’ide kapsayan yazımızı okumak için tıklayın.

Sizin Growth’unuzu Başkası Hack’leyebilir mi?

Hem evet hem hayır. Firmanızda Growth Hacking’i odağına almış olan bir ekip veya sistem yoksa bize ihtiyacınız var. DAM Growth Hackers ekibi işletmenize özel sürdürülebilir büyüme stratejisini kurmanızda size yol gösterir, Growth Team‘i kurar, eğitir ve sonrasında sadece optimizasyona odaklanarak size danışmanlık sunar. Bunun için ne kadar hazırsınız? Ön koşulları öğrenmek için tıklayın.

Sizin Growth Hacking konusunda yetkinliğiniz nedir?

2014 Ocak ayından itibaren hiç bitmeyen bir AR-GE çalışması sonucu bir yıllık bir growth hacking ön çalışmasıyla DAM Diagnostics, DAM boost system gibi sistemler geliştirdik. Avinash Kaushik, Brian Belfour ve Eric Ries gibi sektörün önde gelenlerinin metodolojilerini örnek alarak kendi pazarımıza uygun bir yapı oluşturduk. Bireysel olarak geçmişimiz ve daha fazlası için bize ulaşabilirsiniz. Özelliklerimizi merak edenler için Başarılı Growth Hacker’ın Özellikleri

Neden size ihtiyacım var?

Çünkü büyük ihtimalle işletmenizdeki her noktaya sadece ve sadece growth odaklı bakan, bünyenizde growth takımı kuracak ve bu takımı eğiterek growth engine oluşmasını sağlayacak birisi yok. Ya da var ama buna vakti yok. Yok yine de var var biz bunu yapıyoruz diyorsanız, sizinle bir kahve içip hikayenizi dinlemeyi çok isteriz. Nesine.com için sunduğumuz hizmetin ayrıntılarını buradan öğrenebilirsiniz.

Bana ne kadar vakit ayıracaksınız?

Küçük bir ekibiz ve birden fazla firmayla çalışıyoruz. Bunu yapabilmemizin en önemli nedenlerinden birincisi tabii ki planlı çalışmamız ve her firmaya adam/gün üzerinden söz vermemizdir. Belirlenen adam/gün süreleri sözleşmemizde yer alır ve talep halinde harcanan süreler ay/iş bazında raporlanır.

Çalışmaların sonucunu ne zaman göreceğim?

Bu sorunun yanıtı, bizden aldığınız hizmetin tipi , girişiminizin boyutuna ve ihtiyaçlarınıza göre değişkenlik gösterecektir. Growth Hacking çalışmalarının sonuçlarını genellikle 6-9 ay arasında gözlemleyebilirken, DDDM tasarımı ve Web & Mobil Veri Analiz Aracı Yönetimi hizmetlerinde 1 ayın altında kalan sürelerde de sonuç alabiliyoruz.

Sizinle nasıl çalışabilirim?

Sizinle çalışmadan önce belirlemiş olduğumuz yol haritasını takip ediyoruz; tanışma toplantısı yapıyor, DAM Diagnostics puanlama sistemimizle değerlendirme yapıyor, puanlama belirli bir oranı yakalıyorsa eliminasyon sonrası sizinle senkronize olarak şu anda neredeyiz ve ne yapabiliriz’i konuşuyoruz. Sonrada DAM Boost System başlıyor. Süreci başlatmak için hemen iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

DAM Boost System nedir?

Detay ve aşamalarını beraber çalışmaya başladığımızda öğreneceğiniz, Strateji, Kullanıcı kazınımı, ‘Yeni’ pazarlama ve işletme yönetimi ana maddeleri altında özetlenebilecek, altında da bir çok alt servis başlıkları barındıran growth odaklı yol gösterme sistemimizdir. Daha fazla bilgi için blog yazımızı incelemenizi öneririz.

Benim için yapacağınız en önemli şey nedir?

Growth Hacking felsefesini aşılamak, bünyenizde Growth Hacker(lar) yetişmesini sağlamaktır. Girişiminiz için growth odaklı bir takımın gereksinim olduğunu kabul ediyor, bunun oluşmasını sağlıyoruz.“Bırak biz yapalım”dan uzak, danışmanlıktan çok daha samimi bir iş birliği dışında hiçbir şey vaad etmiyoruz. Ekibimize dair detayları öğrenmek için blog yazımıza bekliyoruz.

Siz danışman mısınız?

Biz danışman kelimesini kullanmayız. Zira hemen hemen her sektörde suistimal edilen bir tanım olduğunu düşünüyoruz. Ancak sizin yerinize bilgiyasarın başına geçecek insanlar da değiliz. Biz size yolu gösteririz. Daha fazlası için şu yazımızı tavsiye ederiz; Düşük Bütçeli Online Pazarlama mı?

Growth Nedir?

Growth engine sayesinde süregelen fayda-anlam bağı, dönüşüm oranlarının geliştirilmesi, iş modelinin optimize edilmesi ve bütün bunları oluşturacak growth takımının performansının arttırılması ögelerinin tamamıdır. Detay bilgi için Growth Hacking Konsepti

Growth Hacking Nedir ?

Bir girişimin, büyüme potansiyelini en hızlı ve sürdürebilir şekilde gerçekleştirebilme ilkesidir. Ne olmadığını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz. 5 Büyük Growth Hacking Yalanı

Arda Uysal

Nesine.com Pazarlama ve iş Geliştirme Direktörü

DAM Growth Hackers ile yakın zaman önce tanıştık ve web analytics aracımızın ileri seviye kullanımı alanında hizmet aldık. Konusunda uzman arkadaşlardan oluşan bir ekipleri var. Projeye çok kısa bir sürede adapte oldular ve başarılı bir iş çıkardılar.